HRANÝ FILM (Slezská univerzita)
KDYŽ PŘIJDE KRYŠTOF

Když přijde Kryštof… něco se určitě stane…

Černobílá groteska, ve které Kryštof dostane jeden z nejvznešenějších úkolů, který vůbec může anděl dostat od svého managera. Jeho zadání je jasné: má spojit dva mladé životy v nekonečné lásce. Po příchodu do světa lidí se Kryštof uchyluje k nejhoršímu: k ignoraci, posměškům a maximální neochotě věnovat svůj vzácný čas jakémukoliv zástupci lidské rasy. Existuje jenom jeden způsob, jak Kryštofa přimět splnit jeho úkol. Musí dostat tu správnou, přitažlivou motivaci…

HRANÝ FILM (UTB)
ČERVENÁ KARKULKA

Mladá a nezkušená Karkulka jde na halloweenskou kostýmovou párty, která se koná v opuštěném chatkovém kempu uprostřed lesů. Starší a protřelý Vlk ji plánuje svést, tomu chce zabránit Karkulčin spolužák v kostýmu Myslivce. Vyhraje bezohledný, avšak zábavný Vlk, nebo citlivý, i když trochu nudný hodný hoch – Myslivec? A stojí vůbec Karkulka o záchranu?

HRANÝ FILM (UTB)
LIVE SHOW

Live Show pojednává o mladé dívce Nině, která se věnuje webcammingu. Ten neprovozuje jen z finančních důvodů – hlavním motorem je pro ni fakt, že je objektem něčí touhy. Hrdinčina všednodenní rutina je narušena v okamžiku, kdy na ni začne vyvíjet nátlak jeden ze sledovatelů její show.

HRANÝ FILM (UTB)
KAPR

Stárnoucí manželé si lezou na nervy v průběhu celého roku, na Vánoce je to ale ještě horší. Ona je zpruzelá semetrika, on podle ní budižkničemu, co nedokáže zabít ani kapra. Chudák zloděj, který uvízl v jejich koupelně, teď trne hrůzou, jestli ho dřív zfackuje rázovitá manželka nebo dostane po hlavě paličkou na ryby.

HRANÝ FILM (UTB)
MK 9:10

Pavel a Viktorie jsou dva mladí, zamilovaní lidé, kteří se znají již od dětství. Pavel chce jejich vztah posunout dál, ale místo, které k tomu vybere, Viktorii připomene něco jiného. Viktorie se začne chovat zvláštně a Pavel si uvědomí, že ani on není zcela smířen se svou minulostí. Mk 10:9 je film o mladých lidech, lásce, a o tom, že bát se je normální.

HRANÝ FILM (UTB)
ZLATOVLÁSKA

Moderní adaptace Zlatovlásky od K. J. Erbena. Jiřík jakožto nadšený aktivista zachraňuje planetu, zamiluje se do Zlatovlásky a dokonce ochutná i hada! Ovšem čeká ho stejný konec jako v originální předloze?

HRANÝ FILM (UTB)
theTRIAL

Marie, dívka s temnou minulostí, utíká před osobními problémy do hor se svým přítelem Petrem. Společně se snaží najít si k sobě cestu. V tom jim ale zabraňuje přítomnost tajemného kultu, který za sebou zanechává nemalé oběti.

HRANÝ FILM (UTB)
TŘI

Úsměvný romantický příběh mladého páru, ve kterém idylickou pohodu narušuje jeden zvláštní kaz na kráse. Honza má psychickou poruchu – trpí extrémní úchylkou na žirafí vzory. Vše v jejich bytě od závěsů až po zubní kartáček připomíná čtyřnohé flekaté zvíře. Společně se snaží vyřešit, jak se začlenit či nezačlenit do reálného života.

DOKUMENT (UTB)
TECHNIKA VŠEDNÍHO DNE

Divadlo je žijícím organismem. Tento film je o lidech, jejichž práce je neodmyslitelnou součástí správného fungování tohoto antického chrámu kultury. A možná… je život za oponou dramatičtější než ten před ní.

HRANÝ FILM (Slezská univerzita)
PASTELKA

Krátkometrážní sociální drama o dětské samotě

HRANÝ FILM (Slezská univerzita)
AMBER

V roce 2042, ve světě, kde je lidstvo odsouzeno k vyhubení smrtelným virem, se setkává šéf policejních a obraných složek s ženou, která má převzít světové vůdcovství po vyhynutí lidstva. Jedná se o nejmodernější model androida, disponujícím umělou inteligencí. Krátkometrážní studentské sci-fi.

DOKUMENT (Slezská univerzita) 
PASTVINA

Zdědil pozemek, který byl léta neudržovaný a zarostlý náletovými dřevinami. Parta nadšenců tam vystavěla záhony a pozvala další zájemce ke společnému zahradničení a dloubání se v hlíně. Bonusem pro všechny je pak společné setkávání, sdílení a trávení času.

DOKUMENT
KARAOKE TUNDRA (Slezská univerzita)

Dokumentární film o BiggBoss producentovi – KaraokeTundra –
aneb Ukrajinci u nás nemusí dělat jenom úklidové práce nebo tě odvézt domů po party.

HRANÝ FILM (Slezská univerzita)
VYMAZÁN

Ne! Bruno není hrdina. On jen chce, aby všichni shořeli. Krátkometrážní detektivní film.

DOKUMENT (Slezská univerzita)
SPORTU ZDAR!

Základní myšlenka sportu spočívá v radosti z pohybu, z rozvoje vlastního těla i duše, z překonávání soupeřů i sama sebe. Motivace profesionálních sportovců byla takto prostá a ušlechtilá a sláva či peníze byly vítaným, avšak neplánovaným bonusem. Ale jak je tomu v současné konzumní společnosti, kde vítězí materiální hodnoty nad vším ostatním?

DOKUMENT (Slezská univerzita)
HNUSNÝ PORTRÉT

Mladý vzbouřenec Ondřej Strmiska se staví proti proudu. Odmítá malovat krásné malebné obrazy a zakládá nový umělecký směr Hnusných obrazů. Otázkou je, zda je toto umění opravdu hnusné…

HRANÝ FILM (Slezská univerzita)
PAVLÍK

Krátkometrážní drama inspirované povídkami Jana Balabána.

DOKUMENT (Slezská univerzita)
TĚLO PLNÉ ŠTĚSTÍ

Dnešní média nám servírují člověka jako dokonalou bytost. Autor pořadu se proto rozhodl, že se na 6 měsíců vloží do rukou odborníků v péči o vzhled.

DOKUMENT (Slezská univerzita) AUTISMUS JAKO DAR

Dokument Autismus jako dar je citlivou výpovědí rodičů devítiletého autisty Ángela. Na jeho „postižení“ či „zvláštnost“ se dívají z jiného úhlu pohledu než většina společnosti, je to pro ně dar.

DOKUMENT
ANDĚL S POLÁMANÝM KŘÍDLEM (Slezská univerzita)

Tělesný handicap ještě nemusí znamenat rezignaci na život. Klára je po amputaci nohy, přesto je jejím životním mottem pomáhat druhým.

CORNELIA (UTB)
CORNELIA

Poručík Adam Tománek vyšetřuje se svým kolegou a tchánem v jedné sobě případ podvodného převedení krachující firmy Cornelia na bílého koně. Když ale pojme podezření, že má dívka, se kterou se předešlé noci v opilosti vyspal, s celým případem něco společného, pustí se do pátrání na vlastní pěst.